Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Відбудуться громадські слухання на тему перейменування вулиць населених пунктів Шацької громади

Дата: 28.03.2023 16:00
Кількість переглядів: 983

Фото без опису

3 квітня о 16:00 в приміщенні Шацької селищної ради відбудуться громадські слухання на тему перейменування вулиць населених пунктів Шацької громади, що мають у своїх назвах радянські, російські чи білоруські маркери культури та історії.

Перелік вулиць та провулків, які необхідно перейменувати, а також найменування, які пропонується їм присвоїти, сформовані робочою групою з перейменування вулиць та провулків у населених пунктах Шацької селищної територіальної громади (керівник групи – Ольга Сахарук, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради).

Просимо мешканців громади активніше висловлювати власну думку щодо майбутніх назв вулиць і подавати свої пропозиції (зауваження) з цього питання в усній або письмовій формі до Шацької селищної ради. Для цього потрібно надіслати повідомлення на адресу селищної ради, вказавши прізвище, ім'я, по батькові та адресу.

Адреса ради: 44000, Волинська область, Ковельський район, смт Шацьк, вул. 50 років Перемоги, 1 Б, електронна пошта: shsrada1@ukr.net.

Ваші пропозиції будуть обов’язково враховані під час громадських слухань.

Роз'яснення, чи потрібно переоформлювати документи, якщо змінилась назва вулиці

Упродовж останнього часу у багатьох містах України були змінені назви вулиць, провулків, проїздів. За підтримки громадськості вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена ГероївУкраїни, а міські, сільські і селищні ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» приймають рішення про перейменування.  У зв'язку з цим багатьох турбує питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

У разі прийняття рішення про перейменування вулиць (провулків), населених пунктів, адміністративно-територіальниходиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленному Кабінетом Міністрів України порядку. Ці відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Водночас, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Наприклад, у разі потреби купівлі-продажу чи дарування нерухомості. До пакету документів потрібно буде додати копію рішення селищної ради про перейменування вулиці.

Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

 Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження  юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичнихосіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповіднихзмін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єк тгосподарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадськихформувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборон упропаганди їхньої символіки.

За матеріалами Урядового порталу

Пропозиції щодо нових назв вулиць громади

 

ШАЦЬК

назва вулиці

1  пропозиція

2

пропозиція

3

пропозиція

4

пропозиція

5 пропозиція

Степана Шковороди

Соборності

Степана Бандери

Європейська

Єдності

 

50 років Перемоги

Героїв України

Соборності

 

 

 

1 Травня

Травнева

Визволителів

 

 

 

8 Березня

Рятувальників

Кобзарева

 

 

 

Гагаріна

Вчительська

Спортивна

Гетьманська

Гідності

 

Мічуріна

Біологічна

Юності

Відродження

 

 

Федорова

Заозерна

Патріотів

Волонтерська

 

 

Ярини Смоляр

Затишна

Героїв УПА

Пшенична

Мистецька

 

пров.50 років Перемоги

провулокГероїв України

Шухевича

 

 

 

СВІТЯЗЬ

Жовтнева

Відродження

Центральна

Гідності

Туристична

Варшава, Варшавська

пров.

Жовтневий

пров.

Центральний

Пров. Відродження

 

 

пров.

Родинний

 

 

8 Березня

Липова

Весняна

 

 

 

пров.

8 Березня

пров.Липовий

Пров. Весняний

 

 

 

40 років Перемоги

Героїв Крут

Калинова

Пшенична

Затишна

Світанкова

ПУЛЬМО

Жовтнева

Затишна

Народна

Героїв Крут

 

 

Африкантова

Тиха

Ювілейна

Заозерна

Рибальська

 

8 Березня

Романа Шухевича

Смородинова

Березнева

 

 

ПІЩА

Брестська

Героїв Небесної Сотні

Кобзарева

(Героїв )рятувальників

Лісова

 

МЕЛЬНИКИ

1 Травня

Травнева

Поліська

 

 

 

Жовтнева

Вишнева

Добра

 

 

 

8 Березня

Кримненська

Квітнева

 

 

 

Колгоспна

Квіткова

Медова

 

 

 

САМІЙЛИЧІ

Колгоспна

Затишна

 

 

 

 

ПЕХИ

Колгоспна

Фруктова

Центральна

 

 

 

КРОПИВНИКИ

Федорова

Гетьманська

 

 

 

 

               

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь