Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Звіт про роботу служби у справах дітей

Інформація

про роботу  служби у справах дітей   

за 12 місяців 2022 року

Відповідно до чинного законодавства України служба у справах дітей селищної ради забезпечує соціально-правовий захист всіх дітей, а особливо тих, які потребують додаткової уваги з боку держави: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Упродовж 2022 року працівниками служби проводилась робота щодо організації заходів соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та запобігання соціальному сирітству.

Станом на 01.01.2023 року на первинному обліку служби у справах дітей Шацької селищної ради  перебувало 24 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них: 9 дітей-сиріт, 15 дітей, позбавлених батьківського піклування. 17 перебуває під опікою/піклуванням громадян, 3 у Головненській спеціальній школі на повному державному утриманні, 3  у прийомних сім’ях, 1 в закладі освіти на повному державному утриманні.

У районі створено та функціонують 2 прийомних сім’ї, у яких виховується 3 прийомних дітей та проживає 1 особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також протягом 5 місяців 2022 року в с. Гаївка, в санаторії «Лісова пісня» проживала прийомна сім’я з трьома дітьми з м. Вільнянськ Запорізької області. На даний час сім’я виїхала за місцем своєї реєстрації.

Працівниками служби у справах дітей систематично проводяться обстеження умов проживання сімей опікунів/піклувальників та прийомних сімей. Фактів неналежного виконання опікунських обов’язків не виявлено. Служба у справах дітей забезпечує ведення обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до прийомних сімей. На кожну дитину-сироту, та дитину, позбавлену батьківського піклування, затверджується та щороку поновлюється індивідуальний план соціального захисту дитини. План затверджується на комісії з питань захисту прав дитини. Також, щороку складається висновок про стан утримання,  навчання та виховання дитини-сироти чи дитини позбавленої батьківського піклування в сім’ї опікуна/піклувальника чи прийомній сім’ї.

Працівниками служби у справах дітей забезпечується ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. З метою раннього виявлення і обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, і дітей, які в них виховуються, працівниками служби  проводиться відповідна профілактична робота. Протягом 12 місяців 2022  року  виявлено і взято на  профілактичний облік 12 дітей, які проживають у 7 сім’ях.  Проаналізувавши дані обліку за 2022 рік можна зробити висновок, що в основному причиною постановки на облік дітей у 2022 році було психологічне насилля в сім’ї (7 дітей), 4 дитини взята на облік, оскільки їх батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина зазнала фізичного насилля.  

Станом на 01.01.2023 року на профілактичному обліку служби у справах дітей перебувало 43 дитини, які проживають у 19 сім’ях даної категорії.

11 дітей з 6 сімей перебуває на обліку в службі у справах дітей, як такі, що зазнали  насилля, з них 10 дітей зазнали психологічного насилля, 1 дитина зазнала фізичного насилля. 32 дітей з 13 сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

1 дитину, життя і здоров’я якої було під загрозою, оскільки її мати  ухиляється від виконання батьківських обов’язків, зловживала спиртними напоями тимчасово поміщено до притулку служби у справах дітей Волинської ОДА, що в м. Рожище. Станом на кінець 2022 року дитину повернуто в рідну сім’ю, ситуація покращилась, мати пройшла лікування від алкогольної залежності, навела лад в будинку.

Протягом 12 місяців поточного року з такого обліку знято 15 дітей в зв’язку із зникненням підстав перебування на обліку або досягнення повноліття. 7 дітей перебувають на обліку як такі, що постраждали від військових дій та збройних конфліктів.

З  цими  сім’ями  систематично проводиться  профілактична робота та постійно обстежуються умови проживання і утримання дітей. Також, на контролі перебуває питання навчання цих дітей онлайн. В разі погіршення ситуації в сім’ї, батьків дитини запрошують на комісію з питань захисту прав дитини для врегулювання питання.

Так, впродовж 12 місяців 2022 року службою у справах дітей Шацької селищної ради підтоговлено та проведено 11 засідань комісій з питань захисту прав дитини на яких розглянуто 35 питань щодо виконання батьківських обов’язків громадянами відносно своїх дітей, призначення опіки та піклування, надання дозволів на вчинення правочинів з майном, надання висновків про доцільність позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дітей, про зміну прізвища дитини без згоди одного з батьків, реєстрація малолітньої дитини без згоди одного з батьків та ін.

Для підвищення рівня соціального захисту дітей, рішенням Шацької селищної ради від 31.03.2021 року № 8/10 затверджено Програму подолання дитячої бездоглядності та запобігання соціальному сирітству на 2021-2023 роки.

Службою у справах дітей спільно з представниками зацікавлених структурних підрозділів проведено 46 профілактичних  рейдів  («Урок», «Канікули», «Вулиця», «Підліток», «Літо»),  під час яких обстежено 62 сім’ї, що опинились в складних життєвих обставинах. З нагоди Міжнародного дня боротьби з насильством і булінгом (3 листопада) спільно з відділом соціальних служб Територіального центру проведено вуличне інформування, яке дало можливість виробити у здобувачів освіти уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, знати свої права та обов’язки.

 Протягом звітного періоду 7 батьків  притягнуто до відповідальності за статтею 184, 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які не забезпечували створення належних умов проживання, навчання та виховання дітей, за жорстоке поводження з дітьми.

Протягом 12 місяців 2022 року працівники служби у справах дітей взяли участь в судових засіданнях щодо позбавлення батьківських прав одного з батьків відносно 1 малолітньої дитини, а також в судовому засіданні щодо доцільності зміни піклувальника та встановлення піклування над 1 дитиною, позбавленою батьківського піклування.

Службою у справах дітей протягом року підготовлено 17 проектів рішень виконкому, 14 проектів розпоряджень голови, з них 8 розпоряджень селищного голови про призначення соціальних щомісячних стипендій 10 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування та особам, з їх числа, а також 1 дитині-інваліду, 3 висновки служби у справах дітей про визначення місця проживання дитини з одним із батьків, 5 висновків про доцільність призначення опіки/піклування.

Відповідно до вимог постанови КМУ від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів»  у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин заклад освіти невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Так, службою у справах дітей проведено профілактичні бесіди з батьками, щодо залучення 6 дітей до навчання. Стосовно 1 дитини (жителя Пульмівського старостинського округу) Любомльський професійний ліцей просив надати дозвіл на відрахування. Дозвіл не надано, питання винесено на комісію з питань захисту прав дитини, дитину повернуто до навчання. 

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, 1 дитина має житло на праві власності, 21 дітей  -  на праві користування і 2 дітей не мають житла.

Службою у справах дітей систематизовано чергу на позачерговий квартирний та соціальний квартирний обліки дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Станом на кінець року на квартирному обліку перебуває 27 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. На соціальному квартирному обліку таких осіб перебуває 25 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей працівниками служби у справах дітей спільно з відділом соціальних служб Територіального центру вручено подарункові набори (солодощі, засоби гігієни, іграшки, тощо) дітям з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей. До привітань дітей даної категорії долучилась служба у справах дітей Ковельської РВА.

Протягом 2022 року на територію громади прибуло багато внутрішньо переміщених осіб, з якими теж проводилась певна робота. Обстежено умови проживання, виховання та утримання 61 дитини з 39 сімей. Вивчалось питання залучення дітей до навчання онлайн, оскільки всі діти приїхали з різних областей України, де мають місце проблеми з енергопостачанням та інтернет зв’язком. Деяким сім’ям рекомендовано тимчасово звернутись до місцевих закладів освіти.  Деякі сім’ї ВПО перебувають в полі зору служби у справах дітей, оскільки мають високий ризик потрапляння в складні життєві обставини.

За сприянням Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» організовано відпочинок та оздоровлення дітей з числа внутрішньо переміщених осіб в гостинному дворі «Відпочинок у Вікторії» що в с. Виженка Чернівецької області.

В серпні місяці службою у справах дітей спільно з відділом соціальних служб було проведено семінар для безробітних громадян  на тему «Патронат над дитиною – швидка і вчасна допомога дитині та її родині в громаді». Метою даного заходу було підвищення обізнаності населення щодо послуги патронату над дитиною та пошук кандидатів у патронатні вихователі. Питання створення патронатної сім’ї є дуже актуальним і необхідним, оскільки такий тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя дає змогу її батькам або іншим законними представниками подолати складні життєві обставини.

В серпні місяці 2022 року служба у справах дітей отримала всі необхідні доступи і тепер може працювати в ЄІАС «Діти». Єдина організаційно-технічна, інформаційно-аналітична система, призначена для накопичення, зберігання, обліку, пошуку та використання даних про дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей, які можуть бути усиновлені, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, які тимчасово переміщені (евакуйовані) на території України, де не ведуться воєнні (бойові) дії, або за межі України, кандидатів в усиновлювачі, потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, та усиновлювачів,  патронатних вихователів.  

Станом на 01.01.2023 року службою у справах дітей створено і систематично поновлюються електронні обліково-статистичні картки на кожну дитину яка перебуває на обліку в службі відповідно до особової справи кожної дитини в паперовому варіанті, також вносяться дані про опікунів, піклувальників, проходження  медоглядів дітьми, встановлених діагнозів. Кожен працівник має свій індивідуальний доступ, флеш ключ. Інформація вноситься в електронний банк користувачами на трьох рівнях: місцевому, регіональному та центральному (Мінсоцполітики та Нацсоцслужба).

У рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» Міжнародна Благодійна Організація «Партнерство «Кожній дитині» за сприянням служби у справах дітей Волинської ОВА, з метою покращення умов роботи з питань захисту дітей,  служба у справах дітей отримала ноутбук.

Крім того, служба у справах дітей Шацької селищної ради має в наявності та може передати в тимчасове, безоплатне користування дитяче автокрісло, надане Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна».

В грудні 2022 року працівники служби взяли участь в навчанні «Організація роботи із захисту  прав дітей у територіальній громаді», про що отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

До новорічно-різдвяних свят службою у справах дітей відвідано сім’ї, які перебувають на обліку  та вручено їм солодкі подарунки.

З метою вчасного виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози життю або здоров’ю дитини, надання таким дітям допомоги в межах повноважень і своєчасного інформування про них відповідних суб’єктів служба у справах дітей співпрацює з відділом соціальних служб Територіального центру, старостинськими округами,  сектором поліцейської діяльності №2 (селище Шацьк), старшим поліцейським офіцером громади, працівниками управління соціального захисту населення Ковельської РДА, відділом освіти, молоді та спорту Шацької селищної ради, Шацькою лікарнею Шацької селищної ради. 

 Начальник служби  Лариса ЗАГУРА

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь