Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Призовники, які ухиляються від військової служби, відповідатимуть перед законом

Дата: 08.10.2021 09:34
Кількість переглядів: 931

Фото без опису

Призовники, які отримали повістки, повинні у терміни вказані в них, прибути до відділення призову Четвертого відділу Ковельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У разі неявки вони будуть нести адміністративну відповідальність.

Ті призовники, хто не отримав повістки з певних причин, повинні з’явиться до відділення призову Четвертого відділу Ковельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк до 10 жовтня 2021 року. 

У разі неявки (крім причин, передбачених законом)  призовники підлягають адміністративній відповідальності за ознаками ч.2 ст.210 КУпАП (штраф від 850 до 1700 грн.)

Відповідно до абзацу другого частини 8 статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», у разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

На підставі Указу Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» черговий призов громадян на строкову військову службу восени 2021 року розпочнеться з 1 жовтня 2021 року.

Пунктом 2.3 «Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних», які визначені у додатку 1 до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 7 грудня 2016р. № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних», визначено, що за неявку до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову настає адміністративна відповідальність.

30.03.2021 року Верховною радою прийнято Закон України (законопроєкт 3553) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку». Цим законом внесено зміни до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З набуттям чинності цього закону призовники та військовозобов’язані в особливий період за порушення правил військового обліку притягуються до адміністративної відповідальності за частиною 2 ст. 210 КУпАП. Відповідальність передбачена у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь