В Україні посилили відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин
В Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин.
Закон передбачає посилення кримінальної відповідальності не лише для фізичних, а й для юридичних осіб за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, збільшення штрафів порівняно з чинними нормами.
Так, порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі передбачає штраф у сумі 8,5 – 13,6 тисяч гривень або обмеження/позбавлення волі на строк до двох років.
У разі, якщо йдеться про корисні копалини державного значення або незаконний видобуток копалин у великих розмірах, то штраф становитиме від 51 до 85 тис. гривень або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років.
Водночас, якщо копалини незаконно видобували на територіях чи об'єктах заповідного фонду, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.
Якщо видобуток копалин відбувався шляхом підпалу, вибуху чи за допомогою іншого небезпечного способу, який спричинив загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, то це карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
Самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 1,7 тисяч гривень до 3,4 тисяч гривень, на посадових осіб: 3,4 тисяч гривень – 8,5 тисяч гривень.