Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Протидія домашньому насильству

 

Не мовчи: Протидія жорстокому ставленню до дітей та насильству в сім'ї

Кожна дитина заслуговує на тепло, любов та захищеність. Насильство у сім’ї та жорстоке ставлення до дітей — це проблема, яка потребує негайної реакції та дій. Щоб створити безпечне середовище для кожної дитини, важливо підвищувати поінформованість та пропонувати дієві шляхи допомоги. 

Захищаємо разом: мобільна бригада соціально-психологічної допомоги 

У громаді діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка пропонує допомогу жителям громади, що зіштовхнулися з насильством чи складними життєвими обставинами.

Як працює бригада?

  • Консультації та підтримка. 

  • Допомога у пошуку рішень. 

  • Перенаправленя до відповідних служб

Якщо ви або хтось із ваших близьких зіткнувся з насильством, не мовчіть, звертайтеся до мобільної бригади чи поліції. 

Фахівці готові підтримати вас на кожному етапі.

Контакти для звернення 

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги: телефон: +38 (096) 8520934 

Графік роботи:

з пн.-чт. 08:00 до 17:15

чт. - 08:00 до 16:00

обідня перерва з 13:00 до 14:00.

Гаряча лінія: Національна гаряча лінія проти насильства: 1547 (безкоштовно) 

Давайте разом зробимо світ безпечнішим для дітей і родин! 

 

 

Фото без опису

У Шацькій селищній раді працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги: чим вона займається та куди звертатися

Її фахівці оперативно реагують на повідомлення про домашнє насильство та надають психологічну допомогу постраждалим. Також вони проводять інформаційні заходи: роз’яснюють постраждалим їхні права та можливості отримання допомоги, розповідають про медичні та юридичні служби й загальні чи спеціалізовані установи, що надають фахову підтримку.

Хто та як може звернутися до мобільних бригад?

Допомогу може отримати кожен. Команда спеціалістів надає безоплатну соціально-психологічну допомогу усім: як мешканцям громад, так і внутрішньо переміщеним особам. 

Команда швидко й ефективно реагує на запит постраждалої людини й одразу надає соціально-психологічну допомогу: заспокоює людину, підтримує, роз’яснює права та обов’язки, допомагає з вирішенням ситуації. За потреби працівники мобільних бригад можуть скерувати постраждалу до інших служб, зокрема, кризових кімнат. 

Щоб звернутися по допомогу у Шацькій громаді, телефонуйте за номером:

+38 (096) 8520934.

 

Графік роботи:

з понеділка по четвер – з 8:00 до 17:15;

у п'ятницю – 08:00 до 16:00;

обідня перерва – з 13:00 до 14:00.


Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката: куди звертатися

Особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката. Для цього варто звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Які послуги надає система БПД, як ними скористатися та куди звертатись — пояснюємо далі.

Система БПД належить до сфери управління Міністерства юстиції України та фінансується з Державного бюджету України. Безоплатні юридичні послуги — це державна гарантія для постраждалих від домашнього насильства. Тут надають первинну та вторинну правничу допомогу.

Первинна правнича допомога:  юристи розкажуть про ваші права, як ними скористатися та захистити, якщо їх порушують; нададуть правову інформацію, консультацію чи роз’яснення з правових питань; допоможуть скласти заяви, скарги, інші документи правового характеру, крім документів для звернення до суду.

Вторинна правнича допомога — це допомога зі зверненням до суду:  представництво інтересів у судах (інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами); складання документів для звернення до суду.

Первинну правничу допомогу надають штатні юристи системи БПД. Вторинну правничу допомогу можуть надавати штатні юристи або адвокати, які співпрацюють із системою.

Послуги безоплатні для клієнтів, однак і юристи системи БПД, і адвокати, що співпрацюють із системою, отримують оплату за свою роботу — з Державного бюджету України. Право отримати первинну правничу допомогу безоплатно має кожна людина в Україні, а от вторинну – лише визначений законом перелік категорій громадян, зокрема постраждалі від домашнього насильства.

Як отримати допомогу юристів

Спочатку варто звернутися по консультацію до юриста системи БПД з питання, щодо якого вам потрібна допомога. Юристи вивчать документи та пояснять вам перспективи. Якщо запропоновані варіанти рішення вас влаштують, потрібно буде написати заяву з проханням надати вторинну правничу допомогу.

До заяви додати копії свого паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків та документ, що підтверджує статус особи постраждалої від домашнього насильства.

Де взяти документ, що підтверджує статус постраждалої особи

У поліції. Якщо ви повідомляли про вчинення відносно вас домашнього насильства, вам можуть надати:

  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань з інформацією про кримінальне правопорушення, пов’язане з насильством;
  • талон-повідомлення про кримінальне правопорушення, пов’язане з насильством;
  • копію протоколу про адмінправопорушення;
  • копію постанови про адмінстягнення за вчинення правопорушення, пов’язане з насильством;
  • копію термінового заборонного припису.

У соцслужбі вам видадуть направлення до центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги.

Достатньо одного з перелічених документів.

Далі буде визначено, хто надаватиме правничу допомогу — юрист чи адвокат, залежно від складності справи.

Більше про домашнє насильство, відповідальність для кривдника та як може допомогти система БПД: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/chy-mayu-ya-pravo-na-bezoplatnu-vtorynnu-pravovu-dopomogu/postrazhdalym-vid-domashnogo-nasylstva/

Як звернутися до системи БПД

  • Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
  • https://t.me/+380677213103  — безкоштовні дзвінки з Telegram
  • Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot
  • Або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

 


Розпочалася нова кампанія з протидії домашньому насильству

З ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України, у співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні, в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» імплементується кампанія «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство».

Акція спонукає до простих та посильних дій, що здатні розв'язати велику проблему домашнього насильства та підтримати людей, які могли постраждати.

Тож якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, телефонуйте у поліцію за номером 102.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

  • 15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр») – цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 213 103 – контактний Центр системи безоплатної правової допомоги.

Також ви можете зателефонувати до місцевої територіальної громади або державної адміністрації, де фахівці зможуть проконсультувати та повідомити, куди звернутися за допомогою, нададуть інформацію про наявність спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі у районі та області.

050 670 99 54 – гаряча лінія Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

0332 778 204 – департамент соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації.

03352 59 502 – управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації.

Навіть найменші дії допомагають!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь