Встановлено межу Шацької селищної територіальної громади
Наприкінці року, що минає, Шацька селищна рада поповнила скарбничку своїх здобутків ще одним вагомим досягненням: 26 грудня було зареєстровано в ДЗК землі в межах території Шацької селищної територіальної громади. Це відбулось в рамках впровадження гранту Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» «Розробка комплексного плану просторового розвитку території Шацької селищної територіальної громади Ковельського району Волинської області» за активної підтримки нашого парнера-супідрядника Консорціуму «Землевпорядний союз».
Встановлення межі Шацької селищної територіальної громади є важливим кроком в управлінні земельними ресурсами нашої громади. Це дозволяє чітко визначити територію громади, яка відокремлюється територією інших територіальних громад, забезпечуючи юридичну базу для управління ресурсами. Завдяки визначенню меж Шацька громада може розпоряджатися земельними ресурсами у чітко визначених та сформованих межах громади, планувати раціональне використання територій, забезпечувати правову визначеність у земельних відносинах, залучати інвесторів для реалізації інфраструктурних проєктів та ефективно управляти розвитком громади в інтересах її мешканців.
Особливо важливим є вплив чітко встановлених меж на бюджет громади. Це дасть змогу правильно розрахувати нормативну грошову оцінку земель у межах територіальної громади, яка є основою податкової бази, і відповідно вираховувати доходи та ефективно їх використовувати. Крім того, це створить сприятливі умови для залучення інвестицій, спрощуючи процедури ведення бізнесу та забезпечуючи прозорість земельних питань.
Для Шацької громади, краю унікальних Шацьких озер, визначення меж також сприятиме захисту природних ресурсів, гармонійному розвитку туризму та збереженню екологічної рівноваги. Це стане запорукою сталого розвитку громади та підвищення якості життя її жителів.
Ця публікація була створена в межах розробки Комплексного плану просторового розвитку території Шацької селищної територіальної громади Ковельського району Волинської області та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.