Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

«Шануйся, піклуйся, вакцинуйся»: чому потрібно вакцинуватися від грипу та COVID-19

Дата: 07.12.2023 09:51
Кількість переглядів: 371

Фото без описуШановні мешканці Шацької громади!

Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація «Пакт» в Україні, розпочав у нашій країні масштабну інформаційно-просвітницьку кампанію «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся». 

Мета інформаційної кампанії – донести до населення важливість щеплень проти COVID-19 та грипу, підвищити обізнаність населення про необхідність щорічної вакцинації під час епідсезону та збільшити охоплення щепленнями серед груп ризику. 

Кампанія втілюється у тісній координації з Міністерством охорони здоров’я України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ). Згідно з філософією системи громадського здоров’я в Україні, ЦКПХ покликані наблизити послуги з імунізації до віддалених регіонів, невеликих містечок та сіл, де населення, зокрема літнього віку, має невисоке охоплення вакцинацією.

Саме літні люди віком старше 60 років є цільовою аудиторією інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся». Вони потребують найбільшої підтримки у доступі до інформації про вакцинацію, про захист свого імунітету. З віком організм слабшає, обтяжується супутніми захворюваннями і тільки завдяки щепленням може протидіяти тяжким ускладненням вірусів для легень, серця, нирок та інших органів.

На жаль, в умовах повномасштабної війни для багатьох українців питання піклування про своє здоров’я втратили пріоритетне значення, проте ризик спалахів вакцинокерованих інфекцій зріс, а  COVID‐19 залишається однією з причин смертності.

Щороку в Україні реєструють мільйони випадків інфекційних захворювань, 98% з яких – це грип та ГРВІ.

Грип – захворювання, яке щорічно забирає 300–500 тисяч людських життів у всьому світі.

Найпоширеніші тяжкі ускладнення грипу:

• пневмонія (запалення легень);

• запалення серцевого м’яза (міокардит), головного мозку (енцефаліт) або м’язових тканин (міозит);

• загострення хронічних захворювань (астми, серцевої недостатності);

• сепсис;

• поліорганна недостатність (наприклад, дихальна та ниркова).

У найбільш складних випадках можливий летальний кінець.

Одночасно з грипом можна захворіти й коронавірусом. Саме тому лікарі прогнозують складний осінньо-зимовий період: на нас «полюватимуть» разом і грип, і COVID‐19.

Враховуючи, що діти ходять до школи, а дорослі – на роботу, віруси поширюватимуться дуже швидко.

Пропонуємо переглянути інформаційну довідку від Центру контролю та профілактики хвороб спільно з Міністерством охорони здоров’я України про профілактику та вакцинацію від ГРВІ.

Вакцинація від COVID-19 забезпечується державою і безкоштовна для всіх громадян України.

Зробити щеплення можна через запис у системі Helsi, у сімейного лікаря чи без попереднього запису у пункті вакцинації (розташовані в поліклініках).

Для вакцинації у віддалених районах та населених пунктах формуватимуть мобільні бригади, які виїжджатимуть для проведення щеплень на місцях.

Вакцин проти COVID-19 у країні достатньо: 5 мільйонів доз.

Проопонуємо переглянути інформаційну довідку від Центру контролю та профілактики хвороб спільно з Міністерством охорони здоров’я України про профілактику та вакцинацію від Covid-19.

Про важливість вакцинуватися від COVID‑19 та грипу людям віком понад 60 років читайте в інформаційній довідці.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь