Паліїв сухостою штрафуватимуть, а прізвища будуть оприлюднювати на сайті селищної ради!
Незважаючи на численні застереження та заклики рятувальників, мешканці Шацької громади нехтують правилами пожежної безпеки в екосистемах у період війни і палять суху рослинність, що призводить до плачевних наслідків.
Під час рейдових заходів та по факту пожеж було виявлено осіб, які випалювали суху рослинність. Це Олександр Дрозд з села Ростань, Степан Куран та Віктор Петрина з села Пульмо. Винних притягнули до адміністративної відповідальності, зокрема наклали штраф 3060 грн.
28 березня на території Грабівського старостинського округу загорівся ліс. Суха, вітряна погода сприяла тому, що вогонь з великою швидкістю поширився лісовим масивом. На гасіння пожежі виїхало 7 пожежних автомобілів, до ліквідації вогню долучилися й мешканці навколишніх сіл. Спільними зусиллями пожежу вдалося ліквідувати. Проте, на превеликий жаль, вигоріло близько 20 га лісу.
Днем раніше загоряння гасили в Пішанському старостинському окрузі.
Є підстави вважати, що в обох випадках було вчинено підпал. Є підозрювані, правоохоронні органи проводять розслідування.
Нагадаємо, спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії.
За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб.
За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.
3 березня 2022 року ВР внесла зміни до ККУ, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст.113 «Диверсія», караються від 15 років до довічного ув'язнення.
НАГОЛОШУЄМО! На території громади й надалі здійснюватимуться рейди з виявлення паліїв. Винні будуть притягнені до відповідальності, а їхні прізвища – оприлюднені на сайті Шацької селищної ради.