Керівникам закладів освіти громади розповіли про систему управління безпечністю харчової продукції за принципами НАССР
26 листопада в Шацькій селищній раді відбулася нарада з питань організації та впровадження системи НАССР (від англ. Hazard Analysis and Critical Control Point – аналіз ризиків і визначення критичних контрольних точок) у закладах освіти громади.
Мета заходу – ознайомлення керівників навчальних закладів та відповідальних за харчування осіб з основними вимогами впровадження систем управління безпечністю харчової продукції за принципами НАССР. В обговоренні взяли участь представники Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, які розповіли присутнім про основні завдання системи.
Керівників ознайомили з нормативними документами щодо впровадження системи та розповіли про необхідність контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.
Запровадження системи НАССР – робота не одного дня, а досить тривалий процес. Тому освітянам наголосили на відповідальності та необхідності докласти максимум зусиль, аби належним чином усе зробити.
Нагадаємо, впровадження системи НАССР – частина кампанії у межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Дотримання її принципів є запорукою того, що діти споживатимуть безпечну їжу.
Зокрема стане можливим:
- контроль сировини, що постачається в навчальний заклад для приготування їжі дітям;
- можливість документального контролю, які проби проходила сировина перед тим, як потрапити на стіл до дитини;
- контроль за умовами її приготування, а саме дотриманням вимог санітарії та гігієни;
- своєчасна і якісна дезінфекція інвентарю, приміщення їдальні і кухні;
- особиста гігієна персоналу;
- правильне прибирання відходів і сміття;
- відсутність комах;
- повернення постачальниками або утилізація продуктів, які не відповідають за якістю тим, з яких дозволено готувати їжу дітям;
- жорсткий контроль за зберіганням продуктів.