Як у Шацьку Люцимер зариблювали
З кожним роком у Шацьких озерах все більш помітна тенденція до зменшення кількості риби. І пов’язано це не так з природніми умовами, скільки з браконьєрством.
Про цю проблему знають не тільки районна влада, а й самі жителі району. Тому й виходять до влади з ініціативою зариблення озер. Підтримують це і в області, адже цього року вже вдруге виділили з обласного бюджету кошти на зариблення озер.
Перший раз озера Шацька зарибили весною, тоді у водойми випустили малька на 55 тис. грн., з яких 15 тис.грн. зібрали небайдужі шачани.
А минулого тижня за співфінансуванням з обласного, районного, селищного бюджету та зібраних шачанами коштів в озеро Люцимер випустили 307 кг риби. (переважно – короп). До цієї акції долучилися голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець, начальник відділу економічного розвитку, комунального майна, будівництва та архітектури Шацької селищної ради Віталій Мелюх, а також Дмитро Новохатський, начальник управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, котрий саме в цей день перебував в Шацькому районі з робочим візитом.
- Ми продовжуємо гарну традицію зариблення Шацьких озер, адже в цьому році з обласного фонду виділено кошти під цю програму, так само профінансовано реалізацією цієї програми з місцевих бюджетів - районного та селищного. Сподіваємося, що область й надалі буде підтримувати таку ініціативу щодо зариблення шацьких озер, аби любителі риболовлі мали з чим вертатися додому. А основне завдання національного парку - зробити так, аби кількість риби не зменшувалася, а збільшувалася, - розповідає Дмитро Новохатський.
Василь Голядинець в свою чергу поділився планами на майбутнє: наступного року в районі будуть ініціювати розробку програми із зариблення озер вугром, адже востаннє вмальків вугра в озера району випускали ще у 1980-х роках. І за ці 30 років популяція вугра скоротилася в рази. Начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА пообіцяв підтримати таку ініціативу шачан.
До кінця року в озера району відповідно до обласної програми зариблення, на що передбачено 100 тис.грн., планують випустити ще приблизно 2 тонни риби різних видів. До співфінансування будуть залучені зібрані шачанами кошти, та з місцевих бюджетів.