Еколтава презентувала проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» у Волинській області
26 вересня ГО «Еколтава» презентувала громадам Волинської області проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні», який впроваджується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Команда Еколтави провела установчі зустрічі з представниками (-цями) Рожищенської, Любешівської, Володимир-Волинської, Боратинської, Горохівської, Ківерцівської, Вишнівської, Локачинської, Зимнівської, Шацької громад, які беруть участь у проєкті від Волинської області, та ознайомила їх із реформою управління відходами, а також нововведеннями, пов'язаними із її впровадженням на місцях.
Шацьку громаду на зустрічі представляли Людмила Єрофєєва, заступниця Шацького селищного голови, та Тетяна Цюп'ях, начальниця відділу інфраструктури, екології та комунального майна селищної ради.
Під час зустрічі керівники громад розповіли про актуальний стан системи управління відходами та виклики, з якими вони зіштовхуються у повсякденній роботі на місцевому рівні. Також команда Еколтави ознайомила представників (-ць) громад з основними етапами впровадження проєкту, можливостями для навчання, менторства та подальшої розробки дорожніх карт і Місцевих планів управління відходами.
Нагадаємо: Проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» спрямований на те, щоб підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. Серед учасниць проєкту – Рівненська, Полтавська, Львівська, Одеська, Житомирська, Закарпатська та Волинська області.
У рамках проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» представники (-ці) 65 громад-учасниць будуть покращувати свої знання та навички з ефективного управління відходами упродовж навчання в Школі муніципального менеджменту відходів (ММВ). Крім того, за результатами конкурсного відбору, 4 громади отримають можливість за підтримки експертів проєкту розробити місцеві плани управління відходами, всі інші учасники в рамках школи ММВ розроблять дорожні карти та дізнаються про особливості впровадження реформи управління відходами на місцях.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у впровадженні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.
Захід відбувається в рамках реалізації грантового проекту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні». Форум став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».