Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Як зберегти тепло в оселі під час опалювального сезону 2022-2023 років. ПОРАДИ

Дата: 22.09.2022 14:00
Кількість переглядів: 924

Фото без опису

Уряд країни здійснюють усі необхідні заходи щодо належної та своєчасної підготовки джерел теплової енергії, теплових мереж і теплових пунктів до роботи в опалювальному періоді 2022–2023 років, який буде найважчий з часів незалежності України.

Скорочення обсягів енергоспоживання в усіх сферах господарювання, в тому числі й житловому фонді, підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів, також є однією з умов сталого проходження осінньо-зимового періоду.

Підвищення рівня свідомості мешканців завчасно подбати про свою оселю та особисто провести побутову термомодернізацію (побутові робити з утеплення вікон, дверей, дахів тощо) забезпечать комфортні та прийнятні умови для проживання в опалювальний період. Здійснення мешканцями додаткових заходів спрятиме сталому проходженню опалювального періоду та забезпечать скорочення обсягів використання енергетичних ресурсів.

                                             Як зберегти тепло в оселі?

  • Не перекривайте шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розташовані меблі, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії.
  • Заклейте щілини у вікнах. Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками) допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5°С. 
  • Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.
  • Приберіть декоративні панелі з батарей. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату.
  • Наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю.  Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.
  • Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10 % тепліше, ніж з білою.
  • Не перегрівайте приміщення – вдягайтеся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.
  • Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені  впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
  • Поставте засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ви маєте індивідуальне опалення або лічильники тепла.
  • Проведіть теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягніть дверні петлі та додатково встановіть теплоізоляцію на  самі двері).
  • Поставте склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі,як цегляна стіна товщиною 50 см. Такий надвисокий ступінь теплоізоляціїскорочує втрати тепла до 50%.
  • Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло. Фото без опису

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь