Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Пам'ятайте! Спалювання сухостою суворо заборонене і карається законом

Дата: 08.09.2022 10:25
Кількість переглядів: 577

Фото без опису

Щодня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж у природних екосистемах, які завдають значної шкоди навколишньому середовищу та населенню, тому нагадують мешканцям Шацької громади про заборону спалювання сухої рослинності.

Традиційно восени люди починають впорядковувати територію власних присадибних ділянок та домогосподарств. На жаль, часто така діяльність завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і навіть різного сміття. У такому випадку хороші наміри при наведенні чистоти й порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей, провокувати загрозу перекидання вогню на відкриту територію, поля та лісову зону.

 «Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Служба порятунку закликає вас не випалювати сухостій, бути обережними з вогнем під час відпочинку на природі», – закликають рятувальники.

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками»

Відповідальність, яка чекає на паліїв:

Верховна Рада України прийняла законопроєкт № 2339, який регламентує підвищення штрафів за підпал сухостою у 18 разів, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (було – від 170 до 340 гривень). Посадовці платитимуть від 15 300 до 21 420 гривень.

«Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків», – наголошують рятувальники.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь