Шацька селищна територіальна громада

Офіційний сайт

Значення профілактичних щеплень у дітей

Дата: 26.11.2018 10:19
Кількість переглядів: 811

Фото без опису

Попередження хвороб є головною метою системи охорони здоровя. В будь-якому випадку краще попередити захворювання, ніж лікувати його. Протягом перших років життя Вашої дитини Ви неодноразово будете відвідувати кабінет педіатра для планового огляду. Під час цих візитів у Вас буде можливість захистити Вашу дитину за допомогою щеплень від потенційно тяжких інфекційних захворювань або їх наслідків.

Вакцини допомагають попередити інфекційні хвороби та рятують життя. Якщо дитині не буда проведена вакцинація організм дитини може бути недостатньо сильним для перемоги над інфекцією і це може призвести до тяжких наслідків.

Завдяки вакцинації вдалося значно знизити частоту виникнення багатьох інфекційних захворювань таких як поліомієліт, дифтерія, кір, епідемічний паротит, правець. Але навіть захворювання, котрі вдалося приборкати в нашій країні, існують на відстані, в інших країнах. Так поліомієліт, як і інші інфекційні захворювання, може бути переданий людям, що не захищені вакциною.

Індивідуальна імунізація дітей допомагає захистити здоровя суспільства в цілому, а особливо тих людей, що не були вакциновані. Це можуть бути діти, що не досягли віку для проведення вакцинації (наприклад, в Україні дітям до 1 року не проводиться вакцинація проти кору, але вони можуть захворіти на кір та в окремих випадках мати тяжкий перебіг захворювання та серйозні ускладнення), або діти з протипоказаннями до вакцинації (наприклад, діти хворі на лейкоз, діти зі СНІДом і т.д.)

В Україні передбачена обовязкова вакцинація проти 10 інфекцій, а саме проти гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, коклюшу, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи.

Графік щеплень затверджений МОЗ України та створений з урахуванням вікової актуальності інфекцій та вікових особливостей імунітету дітей.

 

Перед щепленням: дитину має оглянути педіатр та дати дозвіл на проведення щеплення. В окремих ситуаціях можливо буде необхідною консультація вузьких спеціалістів (наприклад, невролога, дитячого імунолога, кардіолога і т.д.).

Спеціальних аналізів перед вакцинацією не варто проводити, окрім тих що передбачені планом профілактичних оглядів.

Утримайтесь від введення нових продуктів харчування.

Уточніть у лікаря, проти якої інфекції планується провести вакцинацію, ознайомтеся з інформацією про вакцину. Задайте питання лікарю, що Вас хвилюють.

 

Після щеплення: не залишайте медичний заклад одразу після щеплення, під наглядом медичних працівників необхідно провести близько 30 хвилин.

В Україні всім дітям після отримання перших трьох доз вакцини АКДП лікар повинен рекомендувати прийом парацетамолу (брендова назва) протягом однієї доби. Це допоможе попередити підвищення температури тіла та повязані з цим судоми, зменшити ймовірність виникнення набряку, болючості в місці інєкції.

У день щеплення не слід відмовлятися від прогулянок. Варто лише обмежити контакт з іншими дітьми.

Спостерігайте за дитиною протягом декільком наступних днів. Утримайтеся від поїздок на великі відстані (подорожей).

Цілком можливо, що в місці інєкції може виникнути почервоніння, набряк та болючість, а також підвищення температури тіла. Це нормальна реакція організму, що повязана з виробленням імунітету. Рідко на вакцинацію проти кору, епідемічного паротиту, краснухи звичайно через 6-7 діб може зявитися висип, що самостійно минає через1-3 доби.

Якщо дані симптоми у Вас викликають неспокій зателефонуйте лікарю або прийдіть до нього на прийом. Самостійно не накладайте компреси або мазі на місце введення вакцини.

У разі появи судом, тяжкого дихання, втрати свідомості негайно зверніться до лікаря.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь