Шацька селищна рада - об'єднана територіальна громада
Шацький район, Волинська область

Навчальний візит до ЦНАП у м. Устилуг

Секретар селищної ради Л.С. Цевух, начальник відділу організаційно-правового забезпечення О.О. Найда, начальник відділу ЦНАП Шацької РДА І.В. Будник та адміністратор відділу С.Б. Гошовська 20 серпня 2018 року взяли участь в навчальному візиті до ЦНАП у місті Устилуг. Зокрема учасниками візиту були голови громад, сільських рад,  фахівці ЦНАП та спеціалісти з надання муніципальних послуг.

Під час ознайомчого візиту до Устилузького ЦНАП його начальник, Олег Василенко, розповів історію створення Центру, перелік послуг, регламент та функціонування ЦНАПу. Учасники ознайомчого візиту оглянули фойє, фронт і бек-офіси, санітарну кімнату, кімнату відпочинку працівників тощо.

У рамках заходу представники громад побачили, як на практиці реалізуються інституційні механізми в ЦНАП, наприклад, інструменти інтеграції послуг, можливості гнучкого формування команди/персоналу ЦНАП з ефективним використанням наявних людських ресурсів. Також учасники дізнались більше про інфраструктурні особливості створення ЦНАП: відкритий простір приміщень, безбар?єрність, умови для осіб з інвалідністю, місця для самообслуговування, куточки для дітей, супутні послуги в ЦНАП тощо.

Експерт Асоціації ЦНАП Лариса Карп'як розповіла, що кожна громада має вирішувати, наскільки великий ЦНАП у ній має бути, які послуги там надавати населенню. «ЦНАП потрібний у кожній ОТГ, адже тоді людям не потрібно буде їхати за довідкою в район. Послуга має йти до людини», - наголосила вона.

Регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» Станіслав Ющик розповів детальніше про Програму за напрямком «Покращення якості адміністративних послуг», умови участі в Програмі для отримання допомоги на створення та модернізацію ЦНАП.

«ЦНАП є одним із символів реформи децентралізації і реальним кроком до зміни якості життя в об’єднаних територіальних громадах», - зауважив Станіслав Ющик.« повернутися до списку новин